Reddit, Yeni Yaratıcı Strateji Ajansını Duyurdu

Reddit, reklam işini genişletmeye ve ticari fırsatlarını en üst düzeye çıkarmaya devam ederken, Reddit'ten promosyonlar için faydalanmak isteyen işletmelere yardım sağlayacak kendi kurum içi yaratıcı strateji ajansının lansmanını duyurdu .

KarmaLab adlı yeni ajans,  "kampanya hedefine ve ihtiyacına bağlı olarak ölçeklendirilmiş bir teklif yoluyla" Reddit'in tüm reklam ortaklarının kullanımına sunulacak .

 Reddit tarafından açıklandığı gibi :

KarmaLab, sınıfının en iyisi yaratıcı ve stratejik zihinlerden oluşan bir ekiptir - Reddit'in tüm ayrıntılarını bilen ve onları buldukça markalara rehberlik etmek ve işbirliği yapmak için benzersiz bir şekilde konumlandıran medya, pazarlama ve reklam endüstrisi deneyimleriyle desteklenenler Reddit'teki ve kültürdeki evleri. " 

Duyuru, Reddit'in büyüyen reklam teklifine katkıda bulunuyor ve şimdi Trending Takeover yerleşimi de dahil olmak üzere bir dizi video reklam seçeneği içeriyor ve platformun son derece etkileşimli topluluklarına ulaşmak için ilgi çekici, etkili yollar sunuyor.

Reddit'in bu açıdan gerçek gücü budur. Reddit'in izleyici erişimi, diğer platformlarda görebildiğinizden daha düşük olsa da ( 52 milyon DAU'da ), Reddit, reklamların çok özel ilgi alanlarına göre insanlara ulaşmasını sağlayan binlerce yüksek düzeyde aktif, niş subreddit topluluğuna ev sahipliği yapıyor.

Elbette, Reddit kullanıcıları geleneksel olarak reklamlara aşırı duyarlı olmadılar, ancak bu zamanla değişiyor ve KarmaLab'ın yardımıyla Reddit, işletmelerin daha iyi yanıt verecek daha doğal görünümlü reklam kampanyaları oluşturmasına yardımcı olacak ve erişimi en üst düzeye çıkarın.

Reddit'in reklam genişletmesinin bir sonraki adımı, şirketin platformunu temizlemeye daha fazla odaklandığını ve reklam yerleştirme için daha güvenli bir yer sağladığını gördü.

Nitekim, geçen Haziran ayında Reddit, nefret söylemiyle ilgili kurallarında yapılan bir güncelleme sonucunda en tartışmalı binlerce topluluğunu kaldırdı . Bu değişiklik, ABD'deki #BlackLivesMatter hareketine yanıt olarak geldi ve bu, platformu geçmişte Reddit promosyonlarında tereddüt etmiş olabilecek markalar için daha güvenli ve açık bir seçenek haline getirdi.

KarmaLab'ın yardımıyla, birçok marka için daha da güçlü bir tanıtım aracı haline gelebilirken, Reddit ayrıca kısa süre önce Omnicom Media Group  (OMG) ile OMG'nin binlerce reklam müşterisinin bir dizi ürüne erişim elde edeceğini görecek yeni bir kurumsal ortaklık anlaşması kurdu .

 

Kaynak :Social Media Today