Markanızın dijital dünyada var olmasını ya da dijital dünyada var olan markanızın daha çok bilinir olmasını isteyen müşterilerimiz için verdiğimiz danışmanlık hizmetine, dijital pazarlama danışmanlığı ismi verilir.

Dijital Pazarlama danışmanlarımız firmanıza en uygun olan pazarlama stratejilerini belirlerler ve dijital pazarlama çalışmalarının en  etkili şekilde yapılmasını sağlarlar.

3D Dijital olarak dijital pazarlama danışmanlığı verirken dijital pazarlama araçlarının firmanıza uyumlu bir biçimde özelleştirilmesi ve sektörün ihtiyaçlarına göre faaliyetlerin gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Öncelikle markaların dijital pazardaki konumu belirlenir. Sektörün ihtiyaçları ve rakiplerin kaynakları da analiz edilerek firmaların artılarına ve eksilerine ilişkin ayrıntılı rapor çıkarılmaktadır.

Uzmanlarımız, önceki aşamada yaptıkları tespitler ile kendi tecrübelerini birleştirerek firmanın geleceği için ne yapılacağını belirler.

Dijital pazarlama faaliyetlerinin etkili olması ve ölçülebilmesi için bir etkinlik planı hazırlanır. Ne zaman hangi platformdan çalışma yapılacağı ve bütçenin hangi aralıklara harcanacağı gibi hususlar ayrıntıları ile plana işlenmektedir.

Firmaların stratejiye onay vermesi ve planı kabul etmesi üzerine dijital pazarlama danışmanları faaliyetlerine zaman kaybetmeden başlanmaktadır. Hedefler plana uygun biçimde gerçekleştirilmekte ve markanın dijital pazardaki değişimi not edilmektedir.

Son aşamada süreç içerisinde yapılan çalışmaların neler olduğu, bütçenin nasıl harcandığı ve sonuçlar hakkında şirketlere kapsamlı raporlar sunulmaktadır.

Dijital pazarlama altında yapılan hizmetlerin sonuç verip vermediği hem ajanslar hem de işletmeler için önemlidir. Çünkü etkisiz çalışmalar sonlandırılmalı ve yeni çözümler üretilmelidir.

üretilmelidir.

DİJİTAL DANIŞMANLIK KAPSAMLARI NELERDİR?

  • Web sitesi muhteşem bir pazarlama aracıdır. İnternetteki işletmenizi temsil eder ve daha fazla trafik elde etmek ya da daha fazla satış yapabilmek için kullanabileceğiniz en önemli dijital pazarlama kanallarından birisidir.Bir web sitesi pazarlama kampanyasının temel amacı, web sitenize daha fazla ziyaret sağlamaktır.

 

  •  SEM  dijital pazarlama için kullanılacak olan pazarlama yöntemlerinden bir tanesidir. Dilimizde bilinen biçimi ise arama motoru pazarlamasıdır. En basit yoldan SEM, hizmet verenlerin internet üstünde, arama motorlarında daha ulaşılabilir hale gelebilmesi için yapılan çalışmalar bütünüdür.

 

  • Sosyal Medya, markalar için gün geçtikçe öneminin arttığı ve bu sektöre ciddi yatırımların gerçekleştiği bir alandır.  Günümüzde ise, en etkili pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştiği platformlar arasında bulunmaktadır. Sosyal Medya Pazarlama, bir ürün ya da hizmetin sosyal ağ ağları üstünde tanıtımının, reklamının, marka bilinirliğinin artırılması vb. Işlemlerin gerçekleştirildiği bir pazarlama yöntemidir.

 

  • E-mail Pazarlama: Hedef kitleye gönderilen e-mailler doğru kurgulandığı takdirde onların ilgisini çeker ve postalara abone olarak firmayı yakından takip ederler.

 

  • İçerik Pazarlama: Blog metinleri, ürün açıklamaları, online broşür veya dergi gibi içerikler; hedef kitlenin ürüne veya hizmete olan dikkatini güçlendirir.

 

  • Mobil Pazarlama: Mobil uygulama kullanımının artış göstermesi ile beraber web siteleri için yapılan dijital pazarlama danışmanlığı mobil uygulamalarda da devam ettirilmektedir.

İş birliğine önem veren uzman kadromuz, firmanızın istekleri doğrultusunda uygun stratejiler geliştirmektedir.

Gelişen ve gelişmekte olan dijital dünyanın bir parçası olmak için bizlere ulaşabilir ve danışmanlık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.