Seo, yani arama motoru optimizasyonu olarak geçen işlem, web sitelerinin Google ve türevi arama motoru platformlarında üst sıralarda görünebilmesini sağlayan alt yapı çalışmalarının geneline verilen isimdir.

Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization — SEO), organik arama sonuçlarından bir web sitesine yönelen trafiğin miktarının ve kalitesinin artırılmasını ifade eder.

DOĞRU İÇERİĞİ BULMALARI GEREK

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, Bing ve Yahoo gibi tüm büyük arama motorları için internetin “kütüphane görevlileri” denebilir. Bu sistemler web’deki tüm sayfalarla ilgili bilgiyi internet üzerinden toplar ve tüm bu içeriği — sahip oldukları algoritmalar sayesinde — kullanıcı arama sonuçlarıyla ilgisine göre sıralayarak kullanıcının “tam olarak aradığı şeyi” bulmasına yardımcı olur.

Bir web sayfasının arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması, o sayfanın arama motorunun listeleme kriterlerine ne derece uygun olduğuyla doğru orantılıdır. Arama motoru optimizasyonu da bu kriterlere uyumluluk sürecidir.

ÜCRETSİZ SEO OPTİMİZASYONU ANALİZİ

SEO Optimizasyonu, yani arama motoru optimizasyonu ile ilgili web sitelerinizi 3D Dijital ile layık olduğu yere taşıyabilir, çalışmalara hemen başlayabilirsiniz.

Hemen bize ulaşın, uzman ekibimiz sitenizin analizini yapsın ve çalışmalarınız hemen başlasın.

Ücretsiz Analiz için tıkla !